Ga naar de inhoud
  • Het spel
  • Agenda
  • Actueel
  • Senioren
  • Jeugd
  • Schoolschaak
  • Vereniging
    • Organisatie
    • Speellocatie
    • Zomerschaak
    • Lid worden
    • Eregalerij
    • Rating
    • Geschiedenis
    • Schaakpuzzels
    • Huisregels
    • Statuten
    • Contact
    • Archief
    • Privacyverklaring
  • Het spel
  • Agenda
  • Actueel
  • Senioren
  • Jeugd
  • Schoolschaak
  • Vereniging
    • Organisatie
    • Speellocatie
    • Zomerschaak
    • Lid worden
    • Eregalerij
    • Rating
    • Geschiedenis
    • Schaakpuzzels
    • Huisregels
    • Statuten
    • Contact
    • Archief
    • Privacyverklaring
  • Het spel
  • Agenda
  • Actueel
  • Senioren
  • Jeugd
  • Schoolschaak
  • Vereniging
    • Organisatie
    • Speellocatie
    • Zomerschaak
    • Lid worden
    • Eregalerij
    • Rating
    • Geschiedenis
    • Schaakpuzzels
    • Huisregels
    • Statuten
    • Contact
    • Archief
    • Privacyverklaring
Word lid
  • Blitz, Senioren, Teams

OSBO snelschaakkampioenschap voor clubteams

  • januari 20, 2007

Vandaag, zaterdag 20 januari, is in Elst het OSBO snelschaakkampioenschap voor clubteams gespeeld. Omdat Meppel 1 natuurlijk Nederlands kampioen van de promotieklasses is in het snelschaken, moest deze regionale titel ook gewonnen worden. Door de afwezigheid van een paar Nederlands-kampioenen (te weten Gerhard en Alwin) was dit team echter een beetje verschillend aan het kampioensteam. Ons team derhalve uit, op bordvolgorde van 4 naar 1: Andre (hier en in het vervolg verzint u een streepje op de e erbij :/), Kees, Bart en ikzelf, door Kees aangewezen als teamleider.

Nadat Andre een truc uitgehaald heeft om persoonlijk opgehaald te worden, hij had zich verslapen namelijk, vertrok ons gezelschap ongeveer een half uur na het oorspronkelijk afgesproken tijdstip, volledig volgens traditie dus. Rond een uurtje of 10 kwamen we in Elst aan en daar bleek het toernooi in vergelijking met vorig jaar (om maar niet te spreken over ‘de jaren van weleer’ waar Kees ons aan herinnerde) veel minder deelnemers te hebben. Er werd daarom besloten om in twee groepen te spelen: een voor de knsb-teams, promotieklasse-teams en de 1e klasse teams en een groep voor de rest van de teams. In onze groep waren welgeteld 7 teams, wat erop neer kwam dat er een dubbele hele competitie gespeeld moest worden, waarbij iedereen dus 2x tegen iedereen speelt en per wedstrijd met wit en met zwart. Om te voorkomen dat er 4x in totaal tegen dezelfde tegenstander gespeeld moest worden, werd later besloten om in de middagronde de borden 1 en 2 en de borden 3 en 4 om te draaien van de thuisteams.  Wie uiteindelijk de meeste bordpunten (!) zou hebben verzameld, zou de winnaar zijn.

 De eerste paar rondes begonnen redelijk goed: van Veenendaal 2, een knsb-team, werd met 5-3 gewonnen en tegen Ede 1, 1e klasse, werd zelfs met 5.5-2.5 gewonnen. En nadat we met slechts 3.5-4.5 hadden verloren van topfavoriet ASV 1 bleek dat we goed onderweg waren. Er leek zich echter wel een trent te ontwikkelen: Kees en Andre leken problemen te hebben en Bart en ik leken onstuitbaar. Andre zette echter een ijzersterke tussensprint in en na het ochtendprogramma had hij zich in ieder geval hersteld tot 50%. Het bleek zelfs erg goed te gaan met Meppel: we stonden op een gedeeld tweede plaats, maar jammer genoeg wel al 4.5 bordpunt verwijderd van ASV 1. Niet zo heel erg natuurlijk, want wij gaan voor die promotieklasse titel. Op dit moment hadden we 1.5 punt voorsprong op onze grootste concurrent ASV 3.

 Het middagprogramma dan. Bart en ik gingen rustig door met puntjes pakken. Er begon zich echter hier en daar een zeer onfortuinlijke reeks van nullen af te tekenen bij de andere twee. Vooral Andre had veel pech. Af en toe een goede stelling verprutst en zichtbaar aangeslagen kreeg hij 6 nullen op rij te verwerken, alvorens een zeer goede partij daadwerkelijk te winnen. De tweede sessie leek niet helemaal goed uit te pakken voor het hele team: Niet alleen pakten we tegen ASV 1 maar 2.5 punt, tegen Venendaal 1 kregen we een pak slaag en wisten we maar 1 punt binnen te slepen. Toen in de laatste ronde ook maar 3.5 punt van grote concurrent ASV 3 gepakt werd, moest er gehoopt worden op het kampioenschap.

 ASV 1 heeft uiteindelijk inderdaad het toernooi gewonnen. Echter voor ons was die felbegeerde titel van de promotieklasse! We bleven uiteindelijk 2 punten voor op ASV 3. Ach, ik heb natuurlijk wel de hele tijd gezegd ‘grote concurrent’ en ‘felbegeerde titel’, de werkelijkheid is dat ASV 3 het enige andere promotieklasse team was…

Het gebrek aan teams leidde er dan ook bij Kees en Andre toe dat ze het toernooi niet helemaal geslaagd vinden. Ik ben het ook helemaal eens met de woorden van Andre: ‘met zo weinig teams is er gewoon geen spanning’. Kees opperde dan ook om misschien een snelschaak voor clubteams toernooi te organiseren voor zowel de OSBO, als de andere noordelijke bonden (NOSBO, Friesland, SBO). En waar beter dan in het voor deze bonden allemaal centraal liggende Meppel? Want zoals het nu is, moeten we maar kijken of we genoeg spelers bijeen kunnen krijgen om de volgende keer onze ’titel’ te verdedigen.

 De persoonlijke scores:

 

 tegenstander  D  E  G  A  B  F  C  tot  D  E  G A   B  F C   tot
 Roel  x  2  2  1  2  1  1.5  9.5  x  2  2  1  1  2  1.5  19
 Bart  x  2  1  1  2  2  0.5  8.5  x  2  1.5  1  0  1  2  16
 Kees  x  1  0.5  0  0  2  0  4.5  x  0  2  0.5  0  1.5  0  8.5
 Andre  x  0  2  1.5  1.5  1.5  0.5  6  x  0  1  0  0  1  0  8
 totaal    5  10.5  14  19.5  26  28.5  28.5   32.5   39  41.5  42.5  48  51.5  51.5

A = ASV 1 (KNSB); B = Veenendaal 1 (KNSB); C = ASV 3 (Promotieklasse); D = Meppel (Promotieklasse); E = Veenendaal 2 (KNSB); F = ASV 4 (1e Klasse OSBO); G = Ede 1 (1e Klasse OSBO)

Roel Donker.

Help je mee met leden werven? Download de flyer of neem een stapeltje mee om uit te delen.

We kunnen wel wat extra competitie gebruiken, dus nieuwe leden zijn van harte welkom! Help jij mee om onze schaakvereniging onder de aandacht te brengen? Download de flyer en deel deze met vrienden, familie, collega’s en andere geïnteresseerden. Ken je een plek waar de flyer goed tot zijn recht komt? Neem dan op dinsdagavond een stapeltje mee en hang ze op een prikbord of leg ze in een folderrek. Samen zorgen we voor meer schaakliefhebbers bij onze vereniging!

Flyer A5 formaat
Flyer Mobile formaat
VorigeVorige
VolgendeVolgende
Instagram Facebook Youtube
  • Homepage
  • Agenda
  • Actueel
  • Teamverslagen
  • Stand KNSB 2A MSV 1
  • Stand SOS 2A MSV 1
  • Stand SOS 3A MSV 2
  • Rating
  • Het spel
  • Jeugd
  • Senioren
  • Zomerschaak
  • Schoolschaak
  • Promotiepuzzels
  • Maandpuzzel
  • Schaakpuzzels
  • Vereniging
  • Organisatie
  • Huisregels
  • Statuten
  • Privacyverklaring
  • Archief
  • Geschiedenis
  • Eregalerij
  • Speellocatie
  • Contact
  • Lid worden
  • Homepage
  • Agenda
  • Actueel
  • Teamverslagen
  • Stand KNSB 2A MSV 1
  • Stand SOS 2A MSV 1
  • Stand SOS 3A MSV 2
  • Rating
  • Het spel
  • Jeugd
  • Senioren
  • Zomerschaak
  • Schoolschaak
  • Promotiepuzzels
  • Maandpuzzel
  • Schaakpuzzels
  • Vereniging
  • Organisatie
  • Huisregels
  • Statuten
  • Privacyverklaring
  • Archief
  • Geschiedenis
  • Eregalerij
  • Speellocatie
  • Contact
  • Lid worden

Speelavond & locatie

Dinsdag
19:00-20:00 jeugd
20:00-23:00 volwassenen

Stadscafé Oasis
Kerkplein 15
7941 BH Meppel

Google maps

© Copyright 2026 Meppeler schaakvereniging

Privacyverklaring